Živý betlém v Chrástu podpořil projekt Útočiště

269966455_4703889239656758_97164467317863578_n.jpg

Na Štědrý den 2021 sehráli místní ochotníci na farské zahradě v Chrástu už tradičně příběh o narození Ježíše Krista. Součástí Živého betléma byla letos benefice ve spolupráci s nadací Divoké husy pro projekt Útočiště místního evangelického sboru.

Putování Josefa s těhotnou Marií a jejich hledání noclehu v Betlémě, narození Ježíše v krmelci pro dobytek i andělské zjevení pastýřům pod širým nebem připomnělo ztvárnění vánočního příběhu žáky z literárně-dramatického oboru ZUŠ Chrást pod vedením Marcely Žandové Švejdové. Svatou rodinu zahráli manželé Dolejšovi s nejmladší dcerkou Barborkou ze sousední dýšinské farnosti. Do inscenace se zapojili i další dospělí a děti a poklonit se narozenému Spasiteli se zpěvem koled přišli s pastýři místní i lidé z okolí.

Letos inscenaci Živého betléma doprovázela sbírka evangelického sboru v Chrástu pro projekt Útočiště. Jejím cílem je získat finanční prostředky pro přístavbu zdejší fary, která by měla ve dvou samostatných bytových jednotkách pomoci najít dočasně střechu nad hlavou lidem, kteří hledají – podobně jako Josef s Marií – útočiště v náročné životní situaci.

Sbírku se rozhodla podpořit také nadace Divoké husy, která podporuje projekty, které pomáhají druhým, a zdvojnásobuje výtěžek beneficí. Výše částky na transparentním účtu, který evangelíci pro daný účel zřídili, by se tak díky darům měla brzy přehoupnout přes milion korun. O Velikonocích budou pro Útočiště konat sbírku také všechny evangelické sbory v ČR. Stavba, která vyjde zhruba na dva a půl milionu korun, by tak mohla začít již v příštím roce.

Více o projektu Útočiště zde.