Markéta Čermáková vystavovala na faře Herbář

Během léta 2023 bylo možné v galerii na faře shlédnout výstavu kreseb rostlin Markéty Čermákové. Autorka vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze a letos úspěšně absolvovala obor Socha a prostor na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.

Postup vzniku cyklu Herbář popisuje autorka takto: "Princip vytváření je asi takovýto; chováte se tak, jako byste byli jakýsi „vzhledů rostlin chtivý vědec z budoucnosti“ a znali jste z našich současných rostlin jen jejich názvy. Ale toužíte přece znát, jak ona rostlina vypadala! Názvy jsou naštěstí poměrně sugestivní, jaká to výhra! Tak dle nich rostliny, dle svého nejlepšího mínění, zrekonstruujete. Jste si velice „jistí v kramflecích“, protože s takovými názvy se přece nelze mýlit!… rostliny si tedy pěkně kreslíte, popisujete a sbírka se rozrůstá a rozrůstá…"

Přijďte se podívat. Fara je otevřená skoro kdykoli, o prázdninách najisto během nedělních bohoslužeb, které začínají v 9, 30. Jinak je lepší se na návštěvě předem domluvit s farářem sboru...

Doprovodný text autorky k výstavě najdete v příloze.


herbar.jpg
AttachmentSize
text.pdf63.79 KB