Luděk Míšek vystavoval sochy v zahradě

108028370_3141687005876997_2783278877584300548_o.jpg

Neovyklou výstavu soch Luďka Míška na farské zahradě v Chrástu zahájila v sobotu 11. července vernisáž s úvodním slovem historičky umění Ivy Mladičové a koncertem skupiny Lakuna.

Vedle dětského hřiště, altánu a kříže Davida Vávry a evangelické modlitebny s kresbami malíře Karla Svolinského si mohou návštěvníci na tři týdny prohlédnout objekty chrásteckého sochaře Luďka Míška. Poprvé je na veřejně přístupné farské zahradě spatřili účastníci slavnostního zahájení výstavy v sobotu 11. července. Úvodní slovo pronesla historička umění PhDr. Iva Mladičová. Vystoupila kapela Lakuna, v jejíž tvorbě se snoubí žánry šansonu, jazzu, swingu, folku a blues. A nechybělo ani občerstvení.

“Pro výstavu mých soch a koncert na farské zahradě jsem se rozhodl z několika důvodů. Jako sochař a výtvarník chci lidi kulturně obohatit. Místo, kterému jsem to ve své tvorbě zatím zůstal dlužen, je má rodná obec Chrást. Prostor evangelické fary v Chrástu je mi blízký od dětství. Jako dítě jsem zde hojně navštěvoval biblické hodiny a v současné době na toto místo znovu nacházím cestu. Jsem rád, že společně se zdejším evangelickým farářem Karlem Šimrem můžeme přispět ke kulturnímu životu v naší obci,“ přibližuje z osobního hlediska význam výstavy Luděk Míšek.

Sochař LUDĚK MÍŠEK (nar. 1976 v Plzni) se dlouhodobě zabývá současnou platností klasických sochařských principů vtělených do elementárních geometrizovaných forem. V letech 1996–2003 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl roku 2017 jmenován docentem. Od roku 2010 pedagogicky působí na Západočeské univerzitě v Plzni. V loňském roce byly jeho nejnovější práce představeny na výstavě V minimalismu v pardubické Galerii VONS a v Galerii města Plzně v rámci výstavy seskupení SOCHA 2.

Fotografie z vernisáže