Centrum setkávání na faře v Chrástu začne sloužit veřejnosti

V Chrástu v neděli 2. června 2013 slavnostně otevřou nové prostory na zdejší evangelické faře. Ty začnou v rámci projektu Živá fara sloužit setkávání lidí z obce a okolí.

Vytvořit chybějící zázemí pro duchovní, kulturní a společenský život lidí v Chrástu a okolí napříč generacemi a zájmovými skupinami - s tímto cílem se členové chrástecké evangelické farnosti za vydatné podpory přátel sboru i dárců z domova i ze světa pustili před dvěma roky do celkové rekonstrukce zdejší fary. Podařilo se jim získat více než dva a třičtvrtě milionu korun, díky nimž vzniklo v přízemí víceúčelové centrum setkávání s bezbariérovým přístupem. Nové prostory budou od neděle otevřené různorodým komunitním aktivitám. "Kromě bohoslužeb nebo biblických hodin se už několik let snažíme na faře pořádat také přednášky, koncerty nebo divadelní představení. Nové prostory nám umožní rozšířit vějíř akcí například o kroužky pro děti, řemeslné dílny nebo vzdělávání pro seniory, o které lidé projevili zájem. Nápadů je mnoho. Co všechno se podaří uskutečnit, bude ovšem záležet především na ochotě lidí se zapojit a podělit se o něco s druhými," říká kurátorka sboru Libuše Klasnová.

Největším dílem k realizaci projektu přispělo Pomocné dílo evangelických církví Švýcarska a sbory Českobratrské církve evangelické v celocírkevní sbírce prostřednictvím Jeronýmovy jednoty. Přispěly také místní firmy a občané. Stovky brigádnických hodin odpracovali členové sboru.

Kromě požehnání, prohlídky nových prostor a pozdravů domácích i zahraničních hostů se první červnovou neděli od 14 hodin mohou příchozí těšit na vystoupení skupiny Staré dámy a plzeňského gospelového sboru Touch of Gospel. Děti rozesměje klauniáda a dospělí si budou moci vlastnoručně vyrobit proutěný košík nebo zakoupit výrobky uživatelů služeb partnerského střediska Diakonie Západ. Chybět nebude ani pití a něco na zub.

Pozvánku najdete v příloze.

AttachmentSize
chrast_fara_otevreni.pdf157.86 KB