Dožínky jubilejní

307762417_5484823121563362_4567418861683263368_n.jpg

Letošní desáté dožínky poznamenalo chladné a deštivé počasí, kvůli němuž se většina programu přesunula ze zahrady na faru. O to pozorněji ale mohli účastníci sledovat bohatý doprovodný program.

Dožínky začaly jako vždy bohoslužbou požehnání úrody - letos také s novým dýšinským farářem P. Tomášem Kadlecem. Malá muzika pak přinesla opravdový dožínkový věnec a zazpívala pásmo místních tematických písní. Následoval ji pěvecký sbor Chrástochor, který vystoupil vlastně na domácí scéně, protože v sálku na faře zkouší. Skupina ochotníků z rokycanského evangelického sboru pod názvem T.E.S.C.O. nabídla aktovku Ondřeje Pellara s názvem "Tři vojáci a pátek večer". Velký zážitek nabídl závěrečný koncert muzukanta a písničkáře Tomáše Najbrta, který v modlitebně nabídl průřez svou duchovní tvorbou.

Venku se lidé mohli mezitím občerstvit radnickým točeným pivem, různými druhy kávy z Café Herajtovna - nebo se společně bavit. Vedle grilovaného hermelínu letos šly na odbyt také párky v rohlíku. Nechyběly stánky s marmeládami Evelíny Koubové, ručně barvený textil a dřevo s vypalovanými vzory od paní Dolejšové z Dýšiny nebo výrobky z Denního stacionáře Človíček Diakonie Západ.

Během programu se také sbíralo do klobouku - a to na Vávrovu - nebo možná spíše Davidovu - bránu. Vybralo se 2600 Kč. Za vše moc děkujeme a těšíme se napřesrok nashledanou!

Fotografie