Advent v Chrástu nabízí i hudební zážitky

Zvláštnost adventní doby vyjádřují v chrásteckém sboru Českobratrské církve evangelické také bohatstvím zpěvu a hudebních forem.

Zvon z nové zvonice na evangelické faře v Železniční ulici v Chrástu u Plzně v adventu kromě nedělních bohoslužeb svolává každý pátek na 17. hodinu také k Rorátům. Původně ranní mariánskou mši se místní evangelíci rozhodli pojmout jako večerní modlitbu se zpěvem žalmů a starých českých adventních zpěvů. Při posledním předvánočním zpívání 17. prosince je posílí schola sousední katolické farnosti v Dýšině.

Pro změnu schola katedrály sv. Bartoloměje v Plzni doprovodí v Chrástu evangelické bohoslužby 3. neděle adventní 12.12. od 9,30 hodin.

Krátce se zastavit v předvánočním shonu budou moci lidé v modlitebně zdejšího evangelického sboru v neděli 19. prosince od 17 hodin při Adventní hudební půlhodině. Chrámový pěvecký sbor Korandova sboru v Plzni pod vedením M. Esterleho přednese část kantáty „Uns ist ein Kind geboren“, původně připisované J.S. Bachovi, a vícehlasou úpravu písně "Zvěstujem vám radost" od Jana Trajána Turnovského.

Oslavu svátků Ježíšova narození pak už tradičně v Chrástu zahájí (Před)půlnoční bohoslužba se zpěvem známých koled ve 22,30.

Pozvánku na vybrané akce najdete v příloze.

advent.jpg
AttachmentSize