V chrástecké modlitebně vystoupí písničkář Slávek Klecandr

Sólový recitál písničkáře a kapelníka skupiny Oboroh proběhne v modlitebně Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Chrástu v sobotu 6. listopadu 2010 od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Slávka Klecandra znají posluchači především jako autora hudby  a textů a frontmana legendární folk-rockové skupiny Oboroh. Ta má na svém kontě už pět alb. To nejnovější „Ve věci probuzení“ nedávno vyšlo u Indies - Happy Trails.

V poslední době je ovšem možné ho slyšet i v komorně laděných sólových recitálech. Má za sebou autorství a aranžmá celovečerního programu společného koncertu Oborohu s Filharmonií Hradec Králové nebo koncertní turné po Irsku a zájezdy do řady dalších evropských zemí. "A když se vám někdy podaří slyšet Slávka živě a samotného, budete překvapeni, kolik muziky dokáže ještě dnes jeden člověk s kytarou udělat," vyjadřuje se o Slávkově vystupování Milan Tesař, redaktor Rádia Proglas. Velmi příznivé odezvy na jeho tvorbu a vystupování je možné číst i v odborných hudebních časopisech Rock & Pop, Big Beng! nebo Folk & Country.

"Sólové vystupování mi - na rozdíl od hraní s kapelou – umožňuje volný pohyb v čase své muzikantské historie. Znamená to, že můžu hrát písně z raného období Oborohu a z ještě starších časů stejně jako skladby z nového alba, případně ty úplně nejnovější, které by měly časem tvořit obsah buď mého příštího sólového alba, nebo dalšího CD naší skupiny," říká sám Slávek Klecandr.

Ukázka z vystoupení

V příloze najdete plakátek ke stažení.

01-slavek.jpg
AttachmentSize