Sborový dům v Chrástu šedesátiletý

13000372_1033333073379078_4361577632228783608_n.jpg

O víkendu 16.-17. dubna 2016 jsme si připomněli šedesát let od posvěcení evangelické fary v Chrástu.

Oslavy začaly sobotním programem na farské zahradě. Farář Karel Šimr připomněl v úvodu tradici posvícení jako vděčnosti za Boží přítomnost uprostřed nás, kterou existence kostela či modlitebny dosvědčuje. Na pódiu se vystřídal písničkář Jakub Šmucr s kapelou Zdivočelý pletivo pod vedením jáhna Ondřeje Pellara. Děti mezitím budovaly kostely z krabiček od čajů a společně vytvořily kostelní věž. Nechyběl ani stánek s výrobky z Diakonie Západ nebo bohaté občerstvení včetně ochutnávek tradiční korejské kuchyně, které připravily dvě sestry ze soulského sboru Presbyterní církve Koreje.

"Zlatý hřeb" sobotního večera pak představovala přednáška herce a architekta Davida Vávry s tématem Duchovní stavby, při níž fara doslova praskala ve švech.

Slavnost vyvrcholila v neděli bohoslužbami, při nichž kázal někdejší farář sboru Daniel matějka.

Stane se posvícení v Chrástu novou tradicí? Uvidíme...