Projekt Živá fara vstoupil do druhé etapy

"Je čas bořit i čas budovat." Tuto moudrost biblické knihy Kazatel si v červenci 2012 mohli připomenout brigádníci při bourání zdí v přízemí evangelické fary v Chrástu. Z bývalého farářského bytu se tak vyloupl základ budoucího komunitního centra.

Na konci června skončila první etapa projektu. Od podzimu vyrostl v dosud nevyužitém podkroví sborového domu nový byt pro rodinu faráře. Tím se uvolnil přízemní prostor, kde vedle modlitebny vznikají víceúčelové prostory k setkávání.

Během dosavadní rekonstrukce byla kromě půdní vestavby vyměněna střešní krytina, vybudována nová elektrická a vodovodní přípojka nebo nově zastřešen vstup do budovy. Kromě odborných firem při stavebních úpravách odpracovali dobrovolníci ze sboru a obce přes tři sta brigádnických hodin.

Cílem projektu je více otevřít sbor jeho okolí a propojit lidi napříč věkovými a zájmovými skupinami. Centrum nabídne důstojné zázemí pro duchovní, volnočasové, kulturní, vzdělávací a společenské aktivity. Ty budou vyrůstat především z iniciativy členů sboru a lidí z obce.

Centrum začne veřejnosti zatím v provizorním stavu sloužit od podzimu. V neděli 7. října se s novými prostory budou moci v rámci slavnosti Díkůvzdání za úrodu seznámit zájemci z široké veřejnosti. Při té příležitosti bude také zahájena sbírka, jejíž výnos pomůže rekonstrukci centra a jeho vybavení dokončit.

Dosavadní náklady projektu dosáhly už téměř dvou milionů korun. Faru z 50. let minulého století mohou chrástečtí evangelíci rekonstruovat především díky podpoře Pomocného díla evangelických církví Švýcarska (HEKS) a Jeronymovy jednoty Českobratrské církve evangelické, ale také z darů z Presbyterní církve Koreje, místních firem nebo občanů.

V příloze newsletter ke stažení.

DSC03067.preview_0.JPG
AttachmentSize