Cesta do komunity Grandchamp a návštěva partnerského sboru v Basileji

290176456_5272866326092377_1987837667924399371_n.jpg

Na začátku prázdnin jsme strávili několik dní ve Švýcarsku: v komunitě Grandchamp a v našem partnerském sboru v Basileji.

Osm lidí ve dvou autech nejprve hned po vysvědčení vyrazilo do ekumenické komunity Grandchamp u Neuchatelského jezera. Tam jsme měli možnost na konci školního roku trochu vydechnout, účastnit se denních bohoslužeb v místním kostele, který vznikl přetvořením sušárny na látky, a setkat se s českými sestrami Danou a Markétou. Většina si také prošla nedalekou Areuskou soutěsku.

Druhá část pobytu proběhla v Basileji, kde máme partnerský sbor zdejší reformované církve. Setkání probíhalo v Titus Kirche, kde kromě neformálních rozhovorů, jídla a muzicírování byl na programu také workshop "Setkání a diakonie - dva sbory, dvě země, dva kontexty" s příspěvky farářky Moniky Widmer a farářů Haralda Materna a Karla Šimra. V neděli jsme pak slavili společné bohoslužby a předali místním symbolický dárek: budku pro ptáky s přáním vycházejícím z Ježíšových slov v Markově evangeliu: „K čemu přirovnáme Boží království nebo jakým podobenstvím je znázorníme? Je jako hořčičné zrno: Když je zaseto do země, je menší než všechna semena na zemi, ale když je zaseto, vzejde, přerůstá všechny byliny a vyhání tak velké větve, že ptáci mohou hnízdit v jejich stínu.“ (Mk 4,30-32)

Lípě, kterou jsme přivezli před několika lety, se před kostelem daří dobře, ale budku budou muset bratři a sestry z Basileje pověsit zatím na nějaký větší strom.