Velikonoční sbírka pomůže oživit faru v Chrástu

Naplnit životem evangelickou faru v Chrástu a otevřít ji veřejnosti - to je hlavní smysl projektu "Živá fara Chrást". Uskutečnit ho pomůže velikonoční chrámová sbírka ve sborech ČCE.

Cílem projektu "Živá fara" je vytvoření víceúčelového centra setkávání, které vznikne rekonstrukcí sborového domu Českobratrské církve evangelické (ČCE) v Chrástu u Plzně. Místní evangelíci tak nejen získají plnohodnotné prostory po život společenství, ale slibují si od přestavby především otevření sboru lidem v obci a okolí. Po dokončení vznikne vedle modlitebny komorní prostor, kde chtějí ve spolupráci s dalšími partnery vytvořit například klubovnu pro rodiče s dětmi nebo kavárničku pro seniory, pořádat kulturní akce a vzdělávací kurzy nebo nabízet jednoduché ubytování se zázemím pro víkendová nebo prázdninová setkání.

Stavět začnou chrástečtí v létě a dílo by mělo být dokončené během příštího roku. Na neděli 19.6. od 14 hodin chystají na farské zahradě slavnostní zahájení projektu s bohatým doprovodným programem, v němž nebudou chybět vystoupení několika hudebních a divadelních uskupení nebo koncert skupiny Traband.

Sbírka tzv. Hlavního daru lásky Jeronýmovy jednoty probíhá každoročně na Boží hod velikonoční ve všech sborech ČCE. Letos jeho výnos podpoří projekt Živá fara Chrást. Archaický název Jeronýmova jednota označuje zvláštní zařízení ČCE, jehož posláním je podporovat finančně obnovu a výstavbu církevních budov.

Kromě Hlavního daru lásky Jeronýmovy jednoty získal už sbor příslib dalších 750 000 Kč od Pomocného díla evangelických církví ve Švýcarsku (HEKS).

V příloze najdete informační letáček o projektu Živá fara.

ziva_fara_logo.JPG
AttachmentSize