V evangelickém sboru se ohlédli za uplynulým rokem

O třetí neděli v postu, 15.3.2009, ve Farním sboru ČCE v Chrástu proběhlo po bohoslužbách výroční sborové shromáždění.

Jako obvykle při něm zazněly zprávy duchovního a staršovstva za rok 2008. Účetní také seznámila s hospodařením sboru v loňském roce a revizorka informovala o kontrole účtů. Shromáždění pak přednesené zprávy schválilo. V následné společné rozpravě pak přítomní diskutovali o aktuálních otázkách života sboru - například o podobě slavení bohoslužeb nebo o projektu revitalizace fary a realizaci projektu komunitního centra. Zaujal také nápad vybudovat v rámci rekonstrukce na střeše fary malou zvonici.

Výroční sborové shromáždění se koná v každém sboru ČCE vždy v prvním čtvrtletí nového roku. Je příležitostí pro všechny členy sboru vyjádřit se k životu sboru. Sborové shromáždění také volí staršovstvo a faráře sboru.

Zprávy najdete v příloze

kostel.JPG