Poslední páteční noc v květnu patřila kostelům

11167953_881946341851086_5478103614395070666_n.jpg

V rámci mezinárodní akce Noc kostelů, která se konala 29. května 2015, jsme měli příležitost navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, věže, kůry a další zajímavá místa. Také Evangelický sbor v Chrástu u Plzně se otevřel široké veřejnosti a nabídl návštěvníkům pestrý program.

Návštěvníky potěšila vokální a instrumentální hudba v podání žáků ZUŠ Chrást. Mohli shlédnout výstavu uměleckých fotografií ŽALMŮZIE autora Pavla Falátka i slyšet verše Jiřího Pejly v pásmu recitace a hudby.

Venkovní výtvarná dílna zvala všechny, kdo chtěl uplatnit své malířské schopnosti. Odměnou za jejich trpělivost byla vlastnoručně vyrobená lucernička.  Pro zájemce byla připravena prohlídka fary a kroniky sboru. Nechybělo ani občerstvení a samozřejmě příležitost k přátelským rozhovorům. Ve stánku s rukodělnými výrobky Diakonie Západ bylo možné zakoupit malý dárek pro děti i dospělé.
Noc kostelů v Chrástu ukončilo LUCERNÁRIUM – noční modlitba s požehnáním obci a poutníkům.