Odloženou noc kostelů naplnila modlitba, vernisáž i zpěv

103926558_3064712723574426_4256386578885877285_o.jpg

V pátek 12. června 2020 proběhla v našem sboru další noc kostelů. Zahájilo ji zvonění zvonu a tichá modlitba se zpěvy z Taize a čtením úryvku z Písma, který posloužil jako motto letošní "dlouhé noci kostelů".

Následovala vernisáž výstavy fotografií Pavla Süssenbeka s názvem "Plzeňské kostely", kterou je možné nyní shlédnout při dalších sborových akcích. Její součástí byla i premiéra videa "Plzeňské zastavení 2020 o významu zastavení v lidském životě:

Miloslav Esterle poté přítomným představil, co vše obnáší práce na tvorbě nového evangelického zpěvníku a s jakými problémy se jeho tvůrci musí potýkat. Nezbylo než smeknout klobouk...

A pak už jsme se přesunuli do altánu na farské zahradě a do tmy jsme zpívali písně z různých zpěvníků, prokládané básněmi přítomných i nepřítomných autorů.

Možná i vzhledem k tomu, že se na řadě míst akce letos nekonala, k nám zavítalo nebývalé množství návštěvníků. Důležité ale bylo také, že jsme měli čas být pospolu a podělit se o různá obdarování. Bohu díky!