Na faře v Chrástu se bude promítat a diskutovat

Ve filmový sál se 18. a 19. listopadu 2011 promění modlitebna evangelického sboru v Chrástu. Bude hostit projekce dokumentů z letošního ročníku festivalu filmů s lidskoprávní tematikou "Jeden svět" a následné debaty se zajímavými hosty.

Dvoudenní ozvěny festivalu zahájí v pátek 18. listopadu od 18 hodin filmy "Manželka za padesát ovcí" a "Tři dary", zabývajícími se obchodem se ženami v Afghánistánu a českou pomocí této zemi. Součástí večera bude i debata s Josefem Vajskebrem, účastníkem české mise rozvojové pomoci v Afghánistánu.

Akce bude pokračovat v sobotu 19. listopadu. V 16 hodin začne projekce filmu "Šitkredit" o hrozbě nevýhodných půjček a novodobé lichvy v českém prostředí. Hostem následného rozhovoru s účastníky bude spoluautor scénáře Tomáš Hirt.

Filmový víkend zakončí v sobotu v 18 hodin celovečerní dokument "Krev v mobilech" o tom, jak používání mobilních telefonů podporuje válečný konflikt v africkém Kongu. Návštěvníci po jeho skončení budou moci položit své otázky Leonardu Tecovi, evangelickému faráři, pocházejícímu z Angoly.

Akci pořádá v rámci projektu "Promítej i ty" Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Chrástu. Vstup na všechny programy je bezplatný.

Plakátek a bližší informace o filmech najdete v příloze.

ruce.jpg
AttachmentSize