Evangelíci a katolíci budou slavit bohoslužbu v ekumenickém týdnu

K Týdnu modliteb za jednotu křesťanů se dýšinští a chrástečtí křesťané připojí ekumenickou bohoslužbou v neděli 24. ledna 2010 od 17 hodin v kostele Nejsvětější Trojice a sv. Šimona a Judy v Dýšině.

Tradičním datem Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který je společně vyhlašován Světovou radou církví a Papežskou radou pro jednotu křesťanů, je na severní polokouli 18. – 25. leden. Tuto dobu navrhl v roce 1908 Paul Wattson tak, aby zahrnula dny mezi svátkem svatého Petra a svatého Pavla, a tak nesla symbolický význam.

Téma letošního týdne udávají slova vzkříšeného Pána k církvi: "Vy jste toho svědky". Přesně před 100 lety se v Edinburgu konala misijní konference, která je považována za počátek novodobého ekumenického hnutí. Přinesla ho zkušenost misionářů různých církví, že pro důvěryhodnost jejich posleství je nezbytné smíření církvemi hlásání evangelia svornými hlasy.

Plakátek v příloze

oikoumene.jpg