Ekumenickou neděli oslavili chrástečtí a dýšinští společně

krtitelnice.jpg

Společná bohoslužba chrásteckého evangelického sboru a dýšinské římskokatolické farnosti v rámci Ekumenické neděle proběhla v neděli 20. září 2009 v modlitebně Farního sboru ČCE v Chrástu.

Asi třicet účastníků bohoslužby si společně připomnělo křest podle tzv. limské liturgie. Sbírka, určená na pomůcky pro výuku náboženství na místní základní škole, vynesla 800 Kč. Přítomní členové obou farností se také při následném rozhovoru domluvili na častějším setkávání ke společné modlitbě a přemýšlení nad Biblí.

Ekumenickou neděli vyhlašuje každoročně Ekumenická rada církví v ČR. Pořad bohoslužby letos připravila Slezská církev augsburského vyznání.

V našem regionu jsme Ekumenickou neděli slavili už potřetí, tentokrát s novým dýšinským duchovním Pavlem Petrašovským.