Ekumenická bohoslužba se konala v dýšinském kostele

K Týdnu modliteb za jednotu křesťanů se dýšinští a chrástečtí křesťané připojili ekumenickou bohoslužbou v pátek 21. ledna 2011 od 18 hodin v kostele Nejsvětější Trojice a sv. Šimona a Judy v Dýšině.

Pozvánku k modlitbám za jednotu dostaly letos církve celého světa z Jeruzaléma - z místa, kde se církev zrodila. Dnešní jeruzalémské církve u vědomí vlastního rozdělení zvou všechny křesťany, aby objevili  hodnoty , které spojovaly první křesťanské společenství v Jeruzalémě, když věřící vytrvale poslouchali učení apoštolů, byli spolu, lámali chléb a modlili se. Tento vzor i dnes ukazuje cestu k jednotě, ke skutečnému ekumenismu.

Tradičním datem Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který je společně vyhlašován Světovou radou církví a Papežskou radou pro jednotu křesťanů, je na severní polokouli 18. – 25. leden. Tuto dobu navrhl v roce 1908 Paul Wattson tak, aby zahrnula dny mezi svátkem svatého Petra a svatého Pavla, a tak nesla symbolický význam.

Na bohoslužbu naváže od 19 hodin Povídání o Banátu s fotografiemi z výpravy dýšinské farnosti v srpnu 2010.

Homilie

V příloze najdete program Aliančního týdne modliteb a Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2011 v Plzni, dále pozvánku na bohoslužbu a následné Povídání o Banátu v Dýšině a pozvánku na shromáždění Židé a křesťané společně.

ebo_2011 012.jpg
AttachmentSize