Dožínky nabídly i ochutnávku speciálního piva

Tradiční slavnost poděkování za úrodu s bohoslužbou pod širým nebem, hudbou, divadlem nebo ochutnávkou domácích produktů proběhla na farské zahradě v neděli 24. září 2017.

Program zahájila bohoslužba poděkování za úrodu, při níž farář Tomáš Živný nejen vyložil biblický text, ale také představil speciální várku jubilejního reformačního piva, kterou ECAV v ČR připravila pro 500. výročí reformace. Toho se ostatně během odpoledne - pro všechny přítomné zdarma - vytočil celý sud. Tomáš Živný přitom připomněl jeden ze známých Lutherových výroků: "Lepší v krčmě myslet na kostel, nežli na krčmu v kostele."

Zbytek odpoledne patřil kulturnímu programu. Vystoupila domácí Lidová muzika z Chrástu a Divadelní spolek Kvítko ze Sedlecka zahrál hru „Pomatené čtvero ročních období“. Odpoledne završil koncert legendární křesťanské folkrockové kapely Oboroh, známé především moderními úpravami biblických žalmů.

V rámci slavnosti nabídli příchozím místní také úrodu ze svých zahrad nebo plody práce z domácích kuchyní, například koláče, marmelády nebo semínka  k zasazení. Nechyběl ani prodejní stánek s výrobky uživatelů služeb denního stacionáře Človíček Diakonie Západ nebo Café Herajtovna.

21764863_1482064968505884_3622243230363053809_n.jpg
AttachmentSize