Dobrovolníci pomáhali lidem bez domova celý víkend

Dnes (12.2.2011) naposledy si mohou lidé bez domova v centru Plzně přijít pro polévku a něco na sebe. Celý mrazivý víkend je vyhledávali dobrovolníci a rozdávali jim teplé jídlo spolu s oblečením a dekami.

Přes třicet dobrovolníků z křesťanských církví, terénních pracovníků neziskových organizací a dalších občanů se od pátku 10. do neděle 12. února 2012 zapojilo do spontánní akce na pomoc lidem bez domova v Plzni. Třídili sebrané ošacení, vařili polévku a čaj, objížděli místa pobytu lidí bez domova a rozdávali pomoc přímo v terénu. Chtěli tak společně vyjádřit sounáležitost s těmi, kdo v tomto mrazivém počasí nemají střechu nad hlavou, a usnadnit jim přežití v náročných podmínkách.

Několik plných aut materiální pomoci se tak dostalo ke zhruba pěti desítkám lidí. Denně probíhal výdej ošacení, čaje a polévky vedle podchodu u plzeňského hlavního nádraží. Další ohrožené občany kontaktovali dobrovolníci na periferiích města. V několika případech zanechali ošacení a lůžkoviny v obývaných improvizovaných úkrytech. Největší zájem byl o spacáky, deky, kabáty a zimní boty.

Vše pocházelo ze sbírky "Nenechte své srdce zmrznout", kterou v uplynulém týdnu vyhlásily evangelické sbory na Plzeňsku. Rychlá reakce veřejnosti tak pomohla zejména těm, kdo i za současných klimatických podmínek nocují venku. Podle informací pracovníků v terénu i v azylových domech je v tuto chvíli akutní potřeba oblečení naplněna a není potřeba nosit další.

Jsme rádi, že jsme se společně s římskokatolickou farností v Dýšině do akce zapojili i my.

Děkujeme všem, kdo se do sbírky zapojili!

V příloze si můžete poslechnout zprávu Petra Vaďury pro Křesťanský týdeník.

AttachmentSize
Nenechte své srdce zmrznout.mp32.47 MB