Den reformace v Chrástu připomněli s luterským kazatelem

reformace_2009.jpg

Poslední říjnovou neděli (25.10.) si v chrásteckém evangelickém sboru připomněli Den reformace. Hostem a kazatelem při bohoslužbě byl Ján Šípka, farář plzeňského sboru Evangelické církve augsburského vyznání.

Ten také po bohoslužbě jejím účastníkům vyprávěl o životě luterské církve na Slovensku, odkud pochází, a o svém působení v Plzni. Na závěr se přítomní dohodli na další spolupráci v budoucnu, vycházející z obdobné situace malých misijních společenství. Farář Ján Šípka pozval chrásteckého kolegu Karla Šimra ke službě v jeho společenství.

Památka reformace přesně připadá na 31. října. V tento den roku 1517 vyvěsil totiž Martin Luther svých 95 tezí proti zlořádům tehdejší církve na dveře wittenbergského kostela. Začala tak reformace v Německu.