Barokní vánoční hru oblékli do nového kabátu

Tradice lidových her na severním Plzeňsku pokračuje. Po úspěchu ztvárnění pašijového příběhu nacvičili ochotníci z Dýšiny, Chrástu, Města Touškova a Plzně vánoční hru.

Rakovnická hra vánoční pochází ze 17. století a jejím pravděpodobným autorem je jezuita Jan Libertin. V adaptaci nadšenců ze severního Plzeňska ovšem barokní čeština zazní chvílemi v rapovém podání nebo variacích na nejznámější českou koledu "Narodil se Kristus Pán".

"K nastudování vánoční hry se sešli děti, mladí i starší hlavně z dýšinské katolické a chrástecké evangelické farnosti spolu s lidmi ze širokého okolí. Hra se točí kolem sporu chudých pastýřů a bohatých králů o to, komu z nich že to narozené Jezulátko vlastně patří," prozrazuje režisérka netradičního představení Marcela Žandová Švejdová.

Jak hádka pastýřů a králů dopadne, budou moci diváci zjistit při premiéře 26.12. 2010 od 18 hodin v kostele v Dýšině. Další představení proběhnou po Novém roce: 2.1. 2011 od 17 hodin v Lidovém domě v Chrástu a 9.1.2011 od 19 hodin v kostele ve Františkánské ulici v Plzni.

Plakátek najdete v příloze.

vanocka.JPG
AttachmentSize