Aby byl proveden soupis lidu...

images.jpg

Informace Synodní rady Českobratrské církve evangelické ke Sčítání lidu, domů a bytů 2011

Milé sestry, milí bratři,
blíží se Sčítání lidu, domů a bytů 2011, které se provádí v naší zemi a v zemích EU jednou za deset let. Také letos bude součástí sčítacího listu osoby kolonka „Náboženská víra“. Údaj, který z letošního sčítání vzejde, se stane podkladem pro rozhodování státních a veřejných institucí nadalších deset let.

Tento dopis píšeme na základě zkušeností roku 2001. Mnohé tehdy ovlivnila informace sčítacího archu, že údaj „Náboženská víra“ je nepovinný a dobrovolný. Prosíme Vás, nedejte se tím zmást! Ač nepovinný a dobrovolný, přesto se stane podkladem mnoha dalších rozhodnutí. Proto
jej, prosíme, řádně vyplňte!

Nenechte se odradit ani jistou komplikací. Do příslušných rámečků je totiž třeba vyplnit celý a přesný název naší církve, tedy - Českobratrská církev evangelická. Jiný název - např. Evangelická
církev - je neplatný.

Proto prosíme, vezměte Sčítání lidu, domů a bytů 2011 vážně. Případná liknavost nebo přezíravost tohoto Sčítání je v neprospěch křesťanů naší země. Domníváme se také, že i pro život naší společnosti je dobré, aby pomocí věrohodného údaje věděla o těch, pro které je evangelická,
resp. křesťanská víra důležitá.

Obracíme se i na ty, kdo nejste evidováni v kartotéce žádného našeho sboru. A přesto se k naší církvi hlásíte, sympatizujete s ní, účastníte se některých akcí, máte v ní své přátele. Pokud je to v souladu s vaším přesvědčením, vyplňte také, prosíme, „Českobratrská církev evangelická“
v kolonce „Náboženská víra“.

Sčítání proběhne koncem března 2011. Sčítací formuláře dostanete v předstihu. Sčítací archy bude možno vyplnit i elektronicky, ovšem až poté, co osobně převezmete sčítací formuláře od sčítacího komisaře. Další informace k elektronickému sčítání naleznete zde.
.

Prosíme, seznamte s touto naší výzvou co nejširší okruh lidí při sborových ohlášeních, na internetových stránkách, ve sborových dopisech, i při neformálních rozhovorech.

Děkujeme za porozumění a zdravíme,

Joel Ruml, synodní senior
Lia Valková, synodní kurátorka